Ohlédnutí za uplynulou stolnětenisovou sezonou ve Studénce

Ohlédnutí za uplynulou stolnětenisovou sezonou ve Studénce

Tak schválně, říkají Ti něco jména jako Iveta Vacenovská, Renáta Štrbíková, Dimitrij Prokopcov nebo Petr Korbel? Že ne? Tak co třeba Timo Boll, Vladimir Samsonov nebo Dimitrij Ovtcharov? Taky ne? A co třeba Ma Long, Wang Chao, Xu Xin nebo Ding Ning? To vše jsou hráči patřící do české, evropské nebo světové špičky. Ovšem i Studénka má své stolnětenisové hrdiny! Z těch dříve narozených jmenujme Františka Fabiána, Milana Šíra, Jana Chaloupka, Václava Stehlíka, Ivana Deáka, Josefa Žáka, Jana Andreeho nebo Vladimíra Tománka. Nezapomeňme zmínit také Jaroslava Inderského, Vladimíra Šajtara, Pavla Macháčka, Jaroslava Vyviala nebo Ladislava Pupáka. Aby tato řada úspěšných studéneckých stolních tenistů pokračovala i nadále, rozvíjí oddíl stále svou aktivní činnost a stále pod hlavičkou TJ MSV. Pojďme a zrekapitulujme spolu v krátkosti sezonu 2014/2015.

V uplynulé sezoně Studénku reprezentovaly tři týmy. Tým A momentálně působí v divizi, ve které obsadil páté místo. Tým A se opírá především o bratry Martina a Lukáše Inderské, dále o Richarda Tyla a Daniela Horuta. Tým B skončil v okresním přeboru první třídy na sedmé pozici. O umístění se zasloužili zejména Martin Stanečka, Pavel Macháček, Lukáš Velička, Jiří Karlík a Pavel Šenk. Konečně týmu C patří v soutěži okresního přeboru druhé třídy osmá příčka. V tomto týmu dostaly prostor zejména mladé naděje oddílu, především bych vyzdvihl nasazení a přístup Daniela Filka a Libora Šimečka.

Dalším hráčem, který si zaslouží pochvalu a uznání, je Daniel Horut. V červenci probíhal v Thajsku jeden z turnajů světového okruhu hendikepovaných stolních tenistů pod názvem „PTT Thailand Open“. Na něm Daniel Horut vybojoval zlatý kov v soutěži družstev a bronzovou medaili v soutěži jednotlivců. Takovéto umístění je jistě příslibem na paralympijskou nominaci do Ria v příštím roce.

Oddíl stolního tenisu myslí zejména na mladé hráče, z celkového počtu asi 30 členů tvoří žactvo a mládež 10 dívek či chlapců. Proto rozšířil počet trenérů na tři, zvýšil se také počet tréninkových jednotek a došlo k přerozdělení do skupin podle výkonnosti. Trenéři používají ve své práci progresivní metody, zejména se jedná o využití zásobníku míčků a robota. V tomto směru bych také ocenil dobrou spolupráci se ZŠ Butovická, kde je k dispozici tělocvična se čtyřmi stoly. Jsme také rádi, že nám organizace TJ MSV Studénka vychází vstříc, vytváří nám sportovní zázemí a umožnila nám rozšířit počet tréninkových hodin zejména pro mládež.

Oddíl stolního tenisu se také otevírá veřejnosti. Proto v rámci Dne města Studénky pootevřel své dveře do herny na letním stadionu. Zájemci si mohli vyzkoušet zásobník a vystřelovač míčků, otestovat rozličné rakety a plastové nebo celuloidové míčky. Během letních prázdnin probíhala akce s názvem „Stolní tenis v období léta i pro veřejnost“, která se nesla v podobném duchu jako v rámci dne města a herna byla otevřena každou neděli odpoledne. Pokud jste nestihli využít ani jedné z uvedených možností a máte zájem, aby si právě Vaše ratolest

vyzkoušela stolní tenis, tak můžete navštívit pravidelný trénink mládeže, který probíhá v tělocvičně ZŠ Butovická během školního roku každý čtvrtek od 16 hod.

V nadcházejícím ročníku bude v soutěži okresního přeboru druhé třídy kromě týmu C také reprezentovat nově vzniklý tým D, který bude složen výhradně z mladých dívek a chlapců. Plánujeme také přilákat k tomuto sportu další mladé naděje, proto bychom chtěli prohloubit spolupráci se základními školami např. umístěním nástěnky, uspořádáním turnaje na půdě školy atp. Za cíl máme také zvýšit informovanost veřejnosti o dění ve stolním tenise prostřednictvím zpravodaje nebo webových stránek. Přejeme všem stolním tenistům v novém ročníku mnoho sportovních úspěchů!

Jiří Karlík

Hlavním sponzorem webové verze pro Září 2015:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: