Adventní čas oživí Mikuláš, hudba i hvězdná jména

Adventní čas oživí Mikuláš, hudba i hvězdná jména

Před pár dny oficiálně začal podzim a za nedlouho nás čeká adventní čas, který není jen časem pohody a tradic, ale také hektických příprav a shonu. Proto je potřeba zastavit se a užít si přicházející vánoční svátky. V období největších svátků v roce pro Vás Sport a kultura Studénka, příspěvková organizace, připravuje spoustu akcí. A my Vám už nyní prozradíme, na co se můžete těšit.

29.11. UŽ SVÍTÍ
Rozsvícení vánočního stromu. Tradiční akci, kdy rozsvítíme vánoční strom na náměstí Republiky, si tentokráte užijeme se zpěvákem Pavlem Novákem a pohádkou Popletené Vánoce. Nebude chybět živý betlém a vánoční jarmark.

06.12. TAK TROCHU JINÝ MIKULÁŠ
I netradičním způsobem lze pojmout návštěvu mikulášské družiny. Mikuláš s andělem a čertem tentokrát zavítá se svou nadílkou nejen za dětmi, ale také za zvířátky z Jarošova statku. A aby ani zvířátka nebyla ochuzena o symbol Vánoc, vánoční strom, tak jim ho vlastnoručně nazdobíme.

15.12. VÁNOČNÍ TANČÍRNA
Se svými pravidelnými návštěvníky a také s rokem 2015 se tančírna rozloučí stylově, a to prostřednictvím cimbálové muziky.

12.12. VÁNOČNÍ KONCERT BRAČ
Vánoční skladby zahraje Tamburašský soubor Brač Studénka.

19.12. VÁNOČNÍ KONCERT JANKA LEDECKÉHO
Jak jsme Vás informovali v předchozím čísle zpravodaje, poslední adventní víkend bude ve Studénce ve znamení hvězdných jmen. Přicházející zlatou adventní neděli přivítáme vánočním koncertem zpěváka a skladatele Janka Ledeckého, jehož skladby „Ryba rybě“ nebo „Sliby se maj plnit o Vánocích“ patří neodmyslitelně k atmosféře vánočních svátků.

Janek Ledecký je jednou z našich nejznámějších hudebních hvězd. Pozornost publika si získal už jako frontman rockové kapely Žentour v roce 1987. V roce 1992 se Janek Ledecký vydává na sólovou dráhu a jeho první sólové album „Na ptáky jsme krátký“ se stává velmi úspěšným. Janek Ledecký během své pěvecké kariéry vydal dvě desítky úspěšných alb a posbíral několik prestižních hudebních ocenění. K tvorbě Janka Ledeckého bezesporu patří muzikály. K těm nejslavnější patří například Galileo, Vánoční zázrak, Iago a samozřejmě Hamlet. Ledeckého převyprávění nejslavnějšího Shakespearova dramatu zhlédl přes jeden milion diváků.

Na vánočním koncertě ve Studénce se nepředstaví jen samotný zpěvák, ale můžete se těšit na M. Nostiz Quartet a společné vystoupení místního pěveckého sboru.

Koncert se koná 19. 12. 2015 v 17:00 ve velkém sále Dělnického domu. Vstupenky budou v předprodeji od 30. září a cena vstupenky v předprodeji je 250 Kč, na místě 280 Kč.

Více informací o připravovaných akcích získáte v nadcházejících číslech studéneckého zpravodaje, plakátech a na www.sak-studenka.cz.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovník

Hlavním sponzorem webové verze pro Říjen 2015:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: