Týden seniorů ve Studénce bude určen nejen seniorům

Týden seniorů ve Studénce bude určen nejen seniorům

V celé republice se během roku konají akce určené seniorům. I ve Studénce tomu nebude jinak. V termínu od 12. do 16. října 2015 pořádá Sport a kultura Studénka, příspěvková organizace, aktivity, které budou určeny zejména seniorům, ale jak už prozrazuje samotný nadpis, nebudou určeny jen jim. Níže naleznete rozpis aktivit, které se během tohoto týdne ve Studénce uskuteční.

Pondělí 12.10.2015 – Dělnický dům
Od 17:00 prezentace poskytovatelů sociálních služeb

Od 18:00 se uskuteční již avizovaná přednáška s vyhlášeným výživovým poradcem Petrem Havlíčkem na téma „Zdraví a vitalita v každém věku“. Petr Havlíček se výživovému poradenství a zdravému životnímu stylu věnuje více než 20 let. Cílem jeho práce není hubnutí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Své klienty učí především znát a chápat své tělo. Vstupné na přednášku je 50 Kč.

Úterý 13.10.2015 od 16:00 – Městská knihovna- sídliště
Přednáška na téma „Sám sobě doktorem“ se zdravotní sestrou Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, územní odbor Studénka, Jarmilou Bartoníkovou. Na přednášce získáte několik užitečných informací o tom, jak si sami sobě můžete pomoci v případě náhle nevolnosti, nemoci apod. Pokud by Vás zajímalo něco konkrétního, nebojte se zeptat, otázky budou vítány. Vstup na přednášku je zdarma. V tento den se v knihovně od 17:00 uskuteční i další přednáška, a to „Dvě tváře Íránu“. Účastníci přednášky s paní Bartoníkovou mají vstup na tuto přednášku a registraci v knihovně na 12 měsíců zdarma.

Středa 14.10.2015 od 10:00 hod. – Sportovní centrum- zimák
Ve středu necháme odpočinout naši mysl a zapojíme ruce. Společnými silami si vyrobíte originální rámečky na fotografii. Rámeček si můžete nazdobit dle vlastní libosti, a čí fotografii si do něj dáte, to už necháme na Vás. Cena za rámeček, který si odnesete na památku domů, je 20 Kč. Těšíme se na Vaše výtvory.

Čtvrtek 15.10.2015 od 17:00 – Dělnický dům
Ke konci týdne nám události a zajímavosti z prostředí investigativní žurnalistiky přiblíží reportér, scénárista a novinář Josef Klíma. Můžete se těšit na spousty zajímavých zážitků pro nás z neznámého prostředí, ale také autorovy písně, které zaujmou především svým textem. V dopoledních hodinách sdělí Josef Klíma své zážitky žákům základních škol, v 17:00 pak široké veřejnosti. Vstupné pro veřejnost je 80 Kč.

Pátek 16.10.2015 od 17:00 – Dělnický dům
Celotýdenní aktivity určené především seniorům zakončíme koncertem známého pěveckého dua Eva a Vašek. Během koncertu zazní nejznámější hity, ale také zážitky z cestování, které patří k jejich velké zálibě. Během večera budete mít rovněž možnost se Evy a Vaška na cokoli zeptat. Vstupné je 100 Kč.

Pevně věříme, že si v tomto týdnu najdete aktivitu, která Vám bude nejbližší, a společně s námi si celý týden užijete. Bližší informace k Týdnu seniorů naleznete na www.sak- studenka.cz a na plakátech.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovník

Hlavním sponzorem webové verze pro Říjen 2015:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: