Dopravní hřiště v Odrách

Dopravní hřiště v Odrách

V pátek 2. října 2015 ráno odjížděla naše třída 5. A ze ZŠ Sjednocení na dopravní hřiště v Odrách. Po příjezdu jsme šli nejdříve do třídy, kde byl hodný a sympatický pan školitel, který nám pouštěl „seriál“ o silničním provozu a dětech v něm. Předváděl nám, jak se správně zastavuje, bezpečně objíždějí překážky, vysvětloval nám, co znamenají důležité dopravní značky. Povídal si s námi, co je povinnou výbavou kola, abychom na nic nezapomněli. Náš spolužák Jirka se stal na chvíli dopravním policistou, abychom rozuměli různým postojům, které nám předváděl.

Poté na nás čekal písemný test, ve kterém jsme mohli mít až 4 chyby, abychom byli úspěšní. Škoda, že se povedl jen polovině třídy. A pak už jsme mohli jít ven na další část zkoušky —na jízdu zručnosti. I při ní jsme mohli udělat maximálně 4 chyby, mnohým z nás připadala lehčí než předešlý test. Nakonec jsme si pěšky prošli trasu po dopravním hřišti, kterou jsme vzápětí jeli samostatně na kole. Pan školitel a naše paní učitelky hlídali, jestli dodržujeme všechna pravidla, a počítali nám chyby. Nakonec jsme zjistili, že všech 12 dětí, které úspěšně napsaly test, zvládlo i praktické jízdy, takže na závěr obdržely průkaz cyklisty a drobné odměny. Zvlášť byl oceněn náš spolužák Michal Frais, který napsal test úplně bez chyby.

Na dopravním hřišti auta sice nejezdí, ale jsou zde křižovatky, kruhový objezd, značky, semafory i „kopeček“, po kterém jezdíme nejraději. Výlet do Oder byl poučný i zábavný. Děkujeme.

Eva Havránková a Míša Cedidlová
žákyně 5. A ZŠ Sjednocení

Hlavním sponzorem webové verze pro Listopad 2015:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: