Adventní čas oživí Mikuláš, hudba i hvězdná jména

Adventní čas oživí Mikuláš, hudba i hvězdná jména

Tak a je to tady. Za sebou máme první adventní neděli, kdy jsme slavnostně na náměstí Republiky rozsvítili vánoční strom a na adventním věnci zapálili první svíci, která nám připomněla, že vánoční čas se kvapem blíží. Čas pohody, tradic, natěšených dětských tváří, které se nemohou dočkat příchodu Ježíška. A abychom dětem ten čas zkrátili a rodičům zpříjemnili čas hektických příprav, připravila Sport a kultura Studénka, příspěvková organizace, několik akcí s vánoční tematikou.

06. 12. TAK TROCHU JINÝ MIKULÁŠ od 15:30 hod.
I netradičním způsobem lze pojmout návštěvu mikulášské družiny. Mikuláš s andělem a čertem tentokrát zavítá se svou nadílkou nejen za dětmi, ale také za zvířátky z Jarošova statku. A aby ani zvířátka nebyla ochuzena o symbol Vánoc, vánoční strom, tak jim ho vlastnoručně nazdobíme nejrůznějšími pamlsky, které si mohou děti připravit doma. Děti, které se rozhodnou udělat radost o sv. Mikuláši i zvířátkům, se rovněž mohou těšit na sladkou odměnu.

12. 12. VÁNOČNÍ KONCERT BRAČ od 18:00 hod.
Vánoční skladby zahraje Tamburašský soubor Brač Studénka. Koncert se uskuteční v Dělnickém domě a cena vstupenky je 100 Kč.

15. 12. VÁNOČNÍ TANČÍRNA od 18:00 hod.
Se svými pravidelnými návštěvníky a také s rokem 2015 se tančírna rozloučí stylově, a to prostřednictvím cimbálové muziky. Vánoční tančení s cimbálovkou se uskuteční v Dělnickém domě. Vstupné je 100 Kč.

19. 12. VÁNOČNÍ KONCERT JANKA LEDECKÉHO od 17:00 hod.
Poslední adventní víkend bude ve Studénce ve znamení hvězdných jmen. Přicházející zlatou adventní neděli přivítáme vánočním  koncertem zpěváka a skladatele Janka Ledeckého, jehož skladby „Ryba rybě“ nebo „Sliby se maj plnit o Vánocích“ patří neodmyslitelně k atmosféře vánočních svátků.

Janek Ledecký je jednou z našich nejznámějších hudebních hvězd. Pozornost publika si získal už jako frontman rockové kapely Žentour v roce 1987. V roce 1992 se Janek Ledecký vydává na sólovou dráhu a jeho první sólové album „Na ptáky jsme krátký“ se stává velmi úspěšným. Janek Ledecký během své pěvecké kariéry vydal dvě desítky úspěšných alb a posbíral několik prestižních hudebních ocenění. K tvorbě Janka Ledeckého bezesporu patří muzikály. K těm nejslavnější patří například Galileo, Vánoční zázrak, Iago a samozřejmě Hamlet. Ledeckého převyprávění nejslavnějšího Shakespearova dramatu zhlédl přes jeden milion diváků.

K posledním hudebníkovým přírůstkům patří nové CD „Na konci duhy“, které Janek pokřtil v říjnu společně s Ondřejem Hejmou, Honzou Ponocným a se svým synem Jonášem, rovněž vynikajícím muzikantem. CD „Na konci duhy“ je po deseti letech sólové autorské album, na kterém Janek navazuje na silnou písničkářskou éru devadesátých let.

Na vánočním koncertě ve Studénce se nepředstaví jen samotný zpěvák, ale můžete setěšit na M. Nostiz Quartet a společné vystoupení místního pěveckého sborečku Notička z mateřské školy Poštovní. Děti pod vedením Marie Steculové již pilně nacvičují, a to jak píseň Janka Ledeckého, tak i známé koledy.

Koncert se koná v sobotu 19. 12. 2015 v 17:00 ve velkém sále Dělnického domu. Vstupenky jsou již v prodeji.
Cena vstupenky v předprodeji je 250 Kč, na místě 280 Kč.

Na všechny zmíněné akce můžete zakoupit vstupenky prostřednictvím našich stránek ww.sak-studenka.cz, a využít tak rezervační systém Odbav.to, díky kterému zakoupíte vstupenky z pohodlí domova.

Tak neváhejte…, místa se plní.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovník

Chcete tu mít svou reklamu? Kontaktujte nás.

Další článek:
Předchozí článek: