Středoškoláci ze Studénky se vzdělávali v Londýně

Středoškoláci ze Studénky se vzdělávali v Londýně

Jazyková škola CES – Centre of English Studies Wimbledon poskytla studentům Střední školy ekonomicko-podnikatelské Studénka, o. p. s., jedinečnou příležitost zdokonalit se v anglickém jazyce. Ve spolupráci s agenturou Studyline byl připraven program, který jazyková škola CES v Londýně plně akceptovala. Program zahrnoval výuku v anglickém jazyce v celkovém počtu 12 vyučovacích hodin, ubytování v hostitelských rodinách s polopenzí, leteckou přepravu společností Ryanair na trase Ostrava – Londýn a zpět, včetně transferů, pojištění, a návštěvu kulturních památek.

Náš pobyt se uskutečnil ve dnech 06. 10. – 08. 10. 2015 za účasti 10 studentů a pedagogického dozoru, který zajistil veškerou organizační agendu. Naši studenti z druhého, třetího a čtvrtého ročníku byli zařazeni dle výsledků vstupních testů do tří skupin: intermediate B1, inter-upper B1 a upper intermediate B2. Na výuce se podílelo 5 lektorů, kteří po závěrečném testu vypracovali individuální hodnocení a doporučení pro naše studenty. Každý student obdržel certifikát zdejší školy o úspěšném absolvování kurzu.
Studenti velice rádi komunikovali v angličtině a oceňovali nové formy výuky. „Líbil se mi styl výuky na CES School v Londýně, lektoři byli zábavní a přátelští,“ zdůrazňuje Monika Křepelková, studentka druhého ročníku Obchodní akademie. „Nejvíce mě zaujala práce ve skupinách se zahraničními studenty. Při komunikaci jsme získali informace o jejich životě v Koreji, Číně, Japonsku, Thajsku,“ dodala Radka Gašpárková, studentka čtvrtého ročníku Obchodní akademie. Anna Terezie Musilová, studentka čtvrtého ročníku Obchodní akademie, pochválila kvalitu přepravy do Londýna: „Let společností Ryanair byl příjemný, bezpečný, prostě skvělý zážitek pro nás.“

Škola při výběru studentů preferovala zájemce o jazykové vzdělávání a cestovní ruch, neboť program zahrnoval i návštěvu kulturně-historických památek. Největším zážitkem pro žáky byla možnost vidět na vlastní oči známé pamětihodnosti Londýna jako např. Buckingham Palace, Tower, Tower Bridge, Big Ben, Houses of Parliament, London Eye, Shard a další včetně plavby lodí po Temži. Zlepšení jazykových kompetencí našich žáků a prohloubení jejich znalostí o Velké Británii na jazykově-vzdělávacím pobytu v Londýně bylo plně hrazeno z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, kde příjemcem je projekt Moderní škola II, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0058.

Mgr. Pavel Vrabl
koordinátor projektu

Chcete tu mít svou reklamu? Kontaktujte nás.

Další článek:
Předchozí článek: