ADVENTNÍ JARMARK NA ZŠ T. G. MASARYKA VE STUDÉNCE

ADVENTNÍ JARMARK NA ZŠ T. G. MASARYKA VE STUDÉNCE

Ve čtvrtek 26. listopadu se rodiče, učitelé, žáci a širší veřejnost sešli tradičně k Adventnímu jarmarku v prostorách ZŠ TGM ve Studénce. I když ctíme osvědčenou tradici, na kterou se všichni těší, dovolili jsme si letos přece jen jednu změnu. Po úvodním kulturním vystoupení našich nejmenších, žáků první a druhých tříd, byl slavnostně rozsvícen vánoční strom přímo před naší školou.

Poté jsme se všichni rozešli do adventních dílen, které byly i letos velmi nápadité. Dílny připravili jednotliví učitelé ve spolupráci se Spolkem rodičů. Ti ostatně spolu s vyučujícími pomáhali se samotnou výrobou jednotlivých artefaktů. Děti si mohly v keramické dílně vyrobit svícen či anděla. Zájemci si mohli vyzkoušet zdobení keramického anděla pomocí drátku a korálků, vyrobit si svícen na dřevěném kole zdobený přírodninami nebo si dle vlastní fantazie ozdobit šišku. Ve cvičné kuchyňce byla možnost vyzkoušet si nepečené cukroví, někteří návštěvníci se pustili do zdobení vánočních perníčků. Ze včelí plástve si děti vyrobily svíčku, z papíru, třpytek a laminovací fólie se dala vykouzlit nádherná papírová ozdoba na stromeček, z kartonu a vlnité lepenky vznikla vánoční přáníčka pro naše blízké. Ozdoby —dárečky pro rodiče či prarodiče vznikaly z drátků či ze stužek, z papírů děti vyčarovaly ozdoby na zavěšení či zápichy. V některých rodinách budou u štědrovečerní večeře plavat v miskách lodičky z ořechových skořápek se svíčkami. Často se do výroby zapojovali i samotní rodiče a prarodiče, takže si rodiny domů odnesly nádherného dřevěného anděla, kterému stačilo společně dotvořit hlavičku a křídla.

V jídelně bylo možno zakoupit chutné občerstvení: chlebíčky, rolády, párek v rohlíku, kofolu, kávu, čaj a nealko punč, který přišel k chuti již při samotném zahájení v chladivém listopadovém podvečeru. Celou atmosféru podtrhovala reprodukovaná, ale také živá hudba, a především nádherná výzdoba na chodbách, v jednotlivých třídách a jídelně. Děti z keramického kroužku pod vedením ochotné a nadšené maminky ze Spolku rodičů vystavovaly betlémy s vlastnoručně vyrobenými keramickými figurkami. Inspirací nám všem byly perníkové betlémy, nádherně zdobené perníčky a netradiční svícny z okurkových lahví, které byly zahaleny do zimního hávu.

Výtěžek z Adventního jarmarku 2015 bude věnován společnosti Děcko, o. p. s., jako příspěvek na financování svozu dětí, žáků, klientů s těžkým zdravotním postižením v rámci okresu do školy a ze školy.

Děkujeme Spolku rodičů, ochotným maminkám a tatínkům, dědečkům a babičkám, samotným dětem a všem, kteří nás přišli svou účastí podpořit a přispěli k dobré věci v adventním čase, který již tradičně otvírá naše srdce, a činí nás tak lepšími a vnímavějšími k těm, kteří naši pomoc potřebují a zaslouží si ji.

 

Mgr. Martina Štěpánová
učitelka ZŠ T. G. Masaryka za realizační tým

Další článek:
Předchozí článek: