SAKURA A JABLÚČKO VE STUDÉNCE

SAKURA A JABLÚČKO VE STUDÉNCE

Studénka v březnu přivítá hosty ze země vycházejícího slunce, z dalekého Japonska, a to klavíristku Youkiko Sawa a sopranistku Nao Higano, které doprovodí Komorní orchestr Kopřivnice. Koncert se uskuteční v sobotu 19.03.2016 od 17:00 hod.

 

Něco málo o intepretech…

Komorní orchestr Kopřivnice je amatérský orchestr, který byl založen v roce 1995 z iniciativy učitelů kopřivnické ZUŠ. Je složen z učitelů hudební školy, jejich bývalých žáků, ale také dalších hudebních nadšenců z Kopřivnice a okolí. Kopřivnický orchestr spolupracuje s českými i zahraničními sólisty. Hraje klasickou hudbu (např. W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, B. Smetanu, E. Griega), ale také některé novodobé žánry, např. úpravy populárních skladeb filmové hudby (např. E. Moricone. L. Bernstein), případně i některých autorů jazzové hudby, např. Jaroslava Ježka, Scotta Jopplina. Uměleckým vedoucím je Mgr. Petr Lichnovský, absolvent brněnské JAMU. Orchestr pořádá každoročně koncerty v Kopřivnici, má svůj pravidelný program vystupování v piaristickém klášteře v Příboře, v Rybím, Závišicích, Novém Jičíně, vystupoval v Klimkovicích, Hukvaldech atd., dále u příležitostí Dnů kulturního dědictví v historických městech, účinkuje na promenádních lázeňských koncertech, např. v Luhačovicích, zúčastňuje se hudebních festivalů, jako je např. Setkání v Olomouci, festival komorních orchestrů na Kunětické hoře atd.

 

Japonská klavíristka Yukiko Sawa pochází z Tokia. Vystudovala hru na klavír na Hudební akademii Musashino v Tokiu a jako stipendistka československé vlády na AMU ve třídě prof. H. Pálenička. Youkiko Sawa patří k předním propagátorkám české hudby, koncertovala v mnoha českých městech. K 50. výročí narození L. Janáčka uspořádala svůj recitál v Tokiu. Je aktivní členkou asociace B. Martinů a L. Janáčka v Japonsku. Od roku 2005 je organizátorkou koncertního turné Sakura a jablúčko v Čechách a v Japonsku. V současnosti vyučuje hře na klavír na Univerzitě Seitoku a žije v Yokohamě. Se sopranistkou Nao Haigano spolupracuje od roku 1998.

 

Sopranistka Nao Higano pochází z Chiby. Studovala operní a koncertní zpěv na Univerzitě Seitoku v rodném Japonsku. Ve studiu zpěvu pokračovala na VŠMU v Bratislavě, kde ukončila doktorandské studium u prof. P. Mikuláše a získala titul ArtD. Získala I. cenu ve Slovenském hudebním fondu. Byla stálým hostem v opeře Slovenského národního divadla, SO B. Bystrice, opeře Národního divadla Brna a v SKO Žilina, jako sólistka hostovala v mnoha profesionálních orchestrálních souborech. Několikrát se také představila v pražském Rudolfínu a v amsterdamském Concert gebouwe. Je spoluorganizátorkou koncertního turné Sakura a jablúčko. V současnosti žije v Kroměříži, vyučovala zpěv na konzervatoři P. J. Vejvanovského a na konzervatoři v Žilině. V posledních letech získává jméno i jako výtvarnice.

 

Vstupenky na tento česko-japonský koncert budou v prodeji od 01.02.2016 a zakoupíte je prostřednictvím webových stránek www.sak-studenka.cz nebo na obvyklých předprodejních místech. Vstupné je 100 Kč. Místo konání bude ještě upřesněno. Přijďte si s námi vychutnat atmosféru Japonska i české hudby.

 

Nikola Horňáková

koordinační, projektový a programový pracovník

Další článek:
Předchozí článek: