TANČÍRNA SPECIÁL

TANČÍRNA SPECIÁL

V tomto roce si připomeneme 75 let od tragické smrti největšího českého písničkáře, skladatele, herce a vlastence Karla Hašlera. Dne 22.12.1941 skonal v koncentračním táboře Mauthausen na následky zranění, které mu byly způsobeny při mučení a nelidském zacházení. Kdo by neznal dnes již zlidovělé šlágry jako Po starých zámeckých schodech, Pětatřicátníci, Bílý kvíteček, Muziky, muziky, Vltavo, vltavo či tu nejslavnější „hašlerku” Tu naši písničku českou.

Tyto písničky se mnohým z nás vryly do srdcí právě pro svou jednoduchost, krásnou a mnohdy i nostalgickou melodii, ale taky i proto, že se vždy zpívaly v těch nejpohnutějších dobách naší historie, a jsou tak s ní navždy spojené. Zpívaly se, aby povzbudily a dodaly sebevědomí.

Památce Karla Hašlera bude věnováno „speciální vydání” tančírny pod názvem Pozdravujte mi nastokrát. V komponovaném večeru si připomeneme ty nejdůležitější okamžiky v jeho životě, včetně těch nejosudovějších, které měly vliv na jeho skladatelskou i ostatní uměleckou činnost, a v podání velkého swingového Evergreen bandu zazní ty nejznámější „hašlerky”, které si budete moci všichni společně zazpívat. V pořadu rovněž vystoupí mažoretky ze Studénky. Ve druhé části večera Vás pak Evergreen band vyzve k tanci nejen ve víru polky, valčíku či tanga, ale i blues, rokenrolu, twistu a řady dalších, včetně těch nejmodernějších rytmů.

Všichni jste srdečně zváni do Dělnického domu dne 08.04.2016 v 18:00 hodin. Vstupné je 120 Kč.

 

Pavel Hanzelka

Hlavním sponzorem webové verze zpravodaje pro Březen 2016:

Shaolin 2016

Další článek:
Předchozí článek: