ŽÁCI ZE ZŠ T. G. MASARYKA V LONDÝNĚ

ŽÁCI ZE ZŠ T. G. MASARYKA V LONDÝNĚ

Ve dnech 6. až 12. prosince 2015 navštívilo 20 žáků 2. stupně v doprovodu pedagogů krásy Londýna a jeho okolí. Škola získala finanční prostředky na realizaci výjezdu pro žáky z výzvy č. 56 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Na cestu do Londýna se všichni žáci těšili, ale na to, že pojedou autobusem, už moc ne. Cesta autobusem byla sice zdlouhavá, ale zábavná. Jeli jsme spolu se střední školou z Bohumína. Poznali jsme se s novými lidmi, se kterými jsme v kontaktu dodnes. Cestou na „ostrovy“ jsme vyzkoušeli trajekt z Calais do Doveru. Cestu zpět jsme realizovali Eurotunelem pod kanálem La Manche.

 

Ubytovaní jsme byli v hostitelských rodinách, abychom poznali jejich zvyky a způsob života. Na zdokonalení angličtiny nám byl poskytnut rodilý mluvčí, který nás tři dny v dopoledních hodinách vyučoval. Zjistili jsme, že hodina angličtiny není v rozvrhu jen na zaplnění místa, ale má nám pomoci naučit se cizí jazyk. Na závěr výuky každý žák obdržel certifikát. Myslím si, že jet do Anglie v prosinci mělo své výhody. Navodilo nás to na krásnou vánoční atmosféru, všude byly adventně vyzdobené ulice a domy jako ve filmech. Našli jsme si čas i na oblíbené nakupování, které nesmělo v našem programu chybět, protože si každý z nás odvezl domů nějaký upomínkový předmět. V Londýně jsme navštívili Národní galerii, Trafalgarské náměstí, sloup kapitána Nelsona, Picadilly Circus, Westminster Abbey, prošli jsme se po Tower Bridge, navštívili jsme Shakespearovo divadlo The Globe, Big Ben a stáli jsme u obrovského London Eye. Na své si přišli i fotbaloví příznivci, když jsme se prošli kabinami, tiskovým centrem i tribunami stadionu FC Chelsea. Bylo nám tam moc dobře a všichni si výlet do Anglie moc užili. Vůbec se nám nechtělo domů, a už vůbec ne do školních lavic. Doufám, že se tam ještě někdy podíváme.

 

Na konci prosince jsme ve škole zrealizovali prezentaci našeho výjezdu nejen pro rodinné příslušníky ve školní jídelně, kde si každý žák připravil krátkou prezentaci doplněnou obrázky, videem či prezentací fotek. Na závěr bychom rády poděkovali našim pedagogům, kteří byli s námi po celou dobu zájezdu a pomohli nám uskutečnit prezentaci.

 

Dominika Drdová a Natálie Hanzelková
žákyně 9. ročníku ZŠ T. G. Masaryka

Hlavním sponzorem webové verze zpravodaje pro Březen 2016:

Shaolin 2016

Další článek:
Předchozí článek: