ŽÁCI ZŠ T. G. MASARYKA NA LYŽAŘSKÉM VÝCVIKU

ŽÁCI ZŠ T. G. MASARYKA NA LYŽAŘSKÉM VÝCVIKU

Na konci ledna jela sedmá a čtvrtá třída na lyžařský výcvik. Cílem kurzu bylo buď nás naučit lyžovat, nebo nás v tom zlepšit. No ale pojďme na to od začátku. V neděli 24.01.2016 jsme nasedli do autobusu a pan učitel řekl: „Zamávejte svým rodičům, už je nikdy neuvidíte.“ Některým se ta představa moc nelíbila, ale drtivé většině se při té větě rozlil úsměv na tváři. Čekal nás týden plný legrace a zážitků.

 

První den, když jsme přijeli, vybalili se, naobědvali a šli hned lyžovat na malý kopeček. Podle toho, jak se nám dařilo, nás učitelé rozdělili do tří družstev: družstvo paní učitelky Stillerové, družstvo paní učitelky Konečné a družstvo pana učitele Hradského.

 

Druhý den jsme šli znovu lyžovat (většina už na větší svah). Kopec vypadal strašidelně, ale všichni ho nakonec sjeli. Při odpoledním lyžování jsme se už nebáli, protože jsme věděli, že to není tak hrozné, jak to vypadá. Začali jsme s různými cviky a některé byly velmi zajímavé. Lyžovali jsme v téměř jarním počasí, kdy sníh byl pouze na sjezdovce a postupně jej ubývalo. Ve středu po obědě jsme si místo lyží vzali boby a lopaty a šlo se bobovat či koulovat. Myslím, že se tam vyblbli úplně všichni. Vrátili jsme se naprosto mokří, ale určitě to stálo za to.

 

Každý večer jsme hráli hry a občas byla i přednáška (lyžařská výzbroj a výstroj, nebezpečí hor). Ve středu se místo tohoto programu losovala čísla do sjezdoslalomu. Každý musel něco předvést, aby si mohl vylosovat své číslo (např. zazpívat, zahrát scénku, přednést básničku apod.). Závod ve sjezdoslalomu se nám moc všem líbil.

 

V pátek večer nás čekalo vyhodnocení kurzu a balení. Po hezky stráveném čase tady byla sobota a my jsme znovu nasedli do autobusu a za chvíli jsme byli doma.

 

Bylo to strašně super a já osobně jsem si to moc užila. Pro sedmou třídu to byl sice poslední lyžák, ale lyže jsme na sobě určitě naposledy neměli.

 

Nikol Mihalíková
žákyně 7. ročníku ZŠ T. G. Masaryka

Hlavním sponzorem webové verze zpravodaje pro Březen 2016:

Shaolin 2016

Další článek:
Předchozí článek: