LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2016

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2016

Jarní prázdniny se blížily ke konci a naše třída 7. A společně s šesťáky a vybranými žáky z osmého ročníku se začala připravovat na týden do Malenovic. V neděli v 9 hodin jsme nasedli do autobusu a rodiče se s námi loučili s úsměvy na tvářích. Přijeli jsme na místo s velkým nadšením. Po úspěšném zdolání zledovatělé cesty do prudkého kopce jsme odložili svá zavazadla a šli na oběd. Po dobrém jídle se naši učitelé rozhodli, že se podívají, jak to s tím naším lyžováním vlastně je. Většina z nás jela na lyžák s tím, že nikdy nestála na lyžích. Po hromadě pádů nás rozdělili do tří skupin podle dovedností —na bílé, zelené a červené. Osmačky vyfasovaly modré dresy. Ubytovali nás do pokojů a večer jsme se sešli v jídelně a spolu si zahráli pár her. Večerka byla o půl desáté, únavou všichni spali jak zabití.

V pondělí ráno jsme vstali a připravili se na nový den. Za celé dopoledne lyžování se někteří z nás dokázali probojovat k lepšímu družstvu, červených už zůstalo méně. Dolyžovali jsme a byl oběd, který nám moc chutnal. Vařili pro nás dobře. Po odpoledním lyžování následoval večerní program, který si připravily osmačky. Úterý probíhalo skoro stejně jako pondělí až na to, že přijel syn paní učitelky Dreslerové, známý závodník v rallye, který nám večer povídal právě o tomto sportu.

Ve středu jsme se podívali z okna a viděli jsme vločky padající na zem. A protože nás čekal odpočinkový den, celé dopoledne jsme strávili hraním společenských her. Po odpoledním klidu jsme šli ven projevit své umělecké dovednosti stavěním staveb ze sněhu. Učitelé nás vyfotili u našich výtvorů a šli jsme na večeři. Potom nám ukázali fotky z předchozích dnů a naše pokroky natočené na kameře. Následovala diskotéka. Dotancovali jsme a šli jsme spát.

Ve čtvrtek se nám dobře lyžovalo v nově napadaném sněhu. Večer se všichni oblékli do masek a byl maškarák, který jsme si zpestřili tancem macarenou v maskách. A opět jsme chtěli diskotéku.

V pátek proběhl obří slalom, v němž soutěžila všechna družstva. Po chutném obědě a odpoledním klidu jsme měli volné jízdy. Všichni jsme si je moc užili. Večer bylo vyhlášení vítězů v různých soutěžích. A poslední diskotéka byla tu, a tak jsme si společně zatančili a užívali si večera.

V sobotu jsme se všichni sbalili a připravovali se pomalu k odjezdu, museli jsme vyklidit pokoje a dát všechno do pořádku. Potom už jsme jenom čekali na autobus zpět do Studénky. Před školou jsme se uvítali s rodiči, rozloučili jsme se s kamarády a každý šel domů.
Lyžák se nám líbil a myslíme si, že na něj budou všichni vzpomínat v dobrém.

Terka Vyvialová a Bára Červenková, 7. A

Další článek:
Předchozí článek: