DEN ZEMĚ NA ZŠ SJEDNOCENÍ

DEN ZEMĚ NA ZŠ SJEDNOCENÍ

Dne 22. dubna jsme si opět připomněli mezinárodní Den Země. Pro žáky z naší školy to znamenalo strávit netradiční dopoledne.

Děti z 5. až 9. ročníku byly po příchodu na školní dvůr rozděleny do skupin po čtyřech, aby čelily první výzvě. Tou bylo vyluštění šifry v Morseově abecedě, která jim sdělila, že je čeká vycházka do místní CHKO Poodří, konkrétněji k rybníku Kotvice. Nejrychlejší skupiny byly sladce odměněny a mohli jsme vyrazit směr nádraží, dále přes staré železniční mosty až k naučné stezce a dřevěné vyhlídce, z níž byl krásný výhled do okolní krajiny. To už jsme se však přiblížili k hnízdišti racků, kteří nás hlasitě vítali ve svém teritoriu. Nastal čas pro umělecké projevy, a tak každý dostal za úkol pozorovat okolní faunu, nakreslit vybraného živočicha a popsat i jeho tělesnou stavbu a způsob života. Důležité také bylo, aby si jednotliví členové skupin vybrali vždy jiné zvíře. Nejpodařenější výtvory byly opět sladce odměněny. Kromě fotek jsme si tak do školy přinesli i nejrůznější obrázky labutí, racků, kachen, ryb, našla se i veverka, žížala, motýl nebo červík lezoucí z plodu kotvice.

Menší děti z prvního stupně také nelenily, některé třídy téma Dne Země výtvarně zpracovaly a poté si vyšly na ekologickou procházku do zámeckého parku, aby si tam zahrály hru.ZE ŠKOL
Žáci ze speciálních tříd se rozhodli pro velmi užitečný úklid v okolí stadionu a blízkého parku za ulicí Budovatelskou. Vyfasovali ochranné rukavice, pytle a dali se do práce. Poté ještě malovali stromy a povídali si o důležitosti ochrany přírody.

Hans Christian Andersen o přírodě řekl: „Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.“ Postarejme se, aby tomu tak bylo i pro naše děti.

Učitelé II. stupně ZŠ Sjednocení

Další článek:
Předchozí článek: