ČERVENCOVÉ PROMÍTÁNÍ V KRYTU A V KNIHOVNĚ FESTIVAL JEDEN SVĚT MÍŘÍ DO STUDÉNKY

ČERVENCOVÉ PROMÍTÁNÍ V KRYTU A V KNIHOVNĚ FESTIVAL JEDEN SVĚT MÍŘÍ DO STUDÉNKY

Městská knihovna ve spolupráci s občanským sdružením Morfé připravila na letní červencové podvečery promítání zajímavých filmů z projektu „Promítej i ty“. Vstup je zdarma.

 

Program:

neděle 10.07. —Kryt na ulici Tovární

19:00 hodin

Co se nenosí

58 minut, Estonsko

Estonský dokument o čím dál rozšířenější metodě tzv. upcyklace, která dokáže využít vyhozený materiál k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reet Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce.

 

pondělí 11.07. —knihovna na sídlišti

17:30 hodin

Kola versus auta

88 minut, Švédsko

Inspirativní snímek, který se zabývá situací ve městech, kde se kola stala převažujícím dopravním prostředkem. Dotýká se také boje cyklistů o bezpečný pohyb ve městech —ale s vtipem a nadhledem.

 

pondělí 18.07. —knihovna na sídlišti

17:30 hodin

Thule Tuvalu

96 minut, Švýcarsko

Obyvatelé tichomořských ostrovů Thule a Tuvalu čelí už dnes nezvratným dopadům tajícího ledu v Grónsku. Dokument zblízka sleduje osudy několika místních rodin, které si uvědomují, že jejich tradiční způsob života a obživy spěje rychlostí tajícího ledu ke změně.

 

čtvrtek 21.07. —Kryt na ulici Tovární

19:00 hodin

Sejde z očí, sejde z mysli

87 minut, Kanada

Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Podaří se zbloudilým duším návrat zpátky do reality?

 

Hana Bajnarová
vedoucí knihovny

Hlavním sponzorem webové verze pro Červenec 2016:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: