MEZINÁRODNÍ SOUSTŘEDĚNÍ TAMBURAŠŮ —TENTOKRÁT VE STUDÉNCE!

MEZINÁRODNÍ SOUSTŘEDĚNÍ TAMBURAŠŮ —TENTOKRÁT VE STUDÉNCE!

Tamburaši v Čechách vymírají? Už jen dva tamburašské soubory v České republice pokračují ve své více než stoleté činnosti. Po velkém rozmachu této součásti naší kultury je to dost bídná bilance. O to více je třeba si hýčkat poslední dva soubory, které hrají na původní drnkací nástroje zvané tambury —jeden pražský a jeden studénecký.

Členové Tamburašského souboru Brač Studénka jsou velmi akční. Často jezdívají na hudební festivaly tamburašských souborů po celé Evropě a také se zúčastňují každoročních soustředění, která hostují vždy v jiné zemi. Proto se rozhodli zorganizovat tuto velkou tamburašskou akci letos v naší republice, a to za nemalé podpory města Studénky. Při události, která má oficiální název „Evropský mládežnický tamburašský kemp“, se vždy zformuje nové mezinárodní tamburašské těleso pod vedením pěti dirigentů, které po celou následující sezonu koncertuje v různých evropských městech.

Občané Studénky, Štramberka a okolí mají jedinečnou příležitost zúčastnit se jako posluchači dvou těchto koncertů, které proběhnou na závěr letošního soustředění v pátek 15.07.2016 ve Studénce a v sobotu 16.07.2016 ve Štramberku, a vyslechnout si nový padesátičlenný orchestr složený z muzikantů ze Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Rakouska a Česka. V repertoáru si jistě vybere každý —od milovníka klasiky přes tradiční až po moderní a filmové melodie.

 

Marcy a Bufka

Hlavním sponzorem webové verze pro Červenec 2016:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: