OLYMPIÁDA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PŘI ZŠ SJEDNOCENÍ

OLYMPIÁDA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PŘI ZŠ SJEDNOCENÍ

V pátek 10. června se naše školní zahrada proměnila v dějiště „Olympiády naruby“. Děti ze všech oddělení školní družiny si mohly vyzkoušet svou zručnost a obratnost při plnění netradičních úkolů. Po společném vysvětlení, co je na jednotlivých stanovištích čeká, se mohli kluci a holky pustit do jejich plnění. Počasí nám přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby se všichni pokusili zvládnout všech deset stanovišť. Za splněný úkol dostávali razítka do karty, kterou si sami vyrobili.

 

Pro některé sportovce nebylo těžké zvládnout hodit váčky naplněné pískem do kruhu nebo přejít lano s kelímkem plným vody a nic nevylít, ale při zdolávání „hadí stezky“ za pomoci šikovného kamaráda a tří papírových trubek se někteří pořádně zapotili. Nelehkým stanovištěm bylo i prolézání pavučiny. Tady zase předvedli, že jsou dobře fyzicky připraveni a nic je nezastaví ve zdolávání překážek. Tou těžší překážkou bylo proběhnutí vyznačené dráhy ve dvojicích se svázanýma nohama, takový „třínohý“ běh, při kterém byly některé děti neuvěřitelně rychlé. Po náročných disciplínách následovaly i lehčí: posílání míčku v papírové rouře tak, aby nevypadl na zem, projet slalom na koloběžce nebo napsat své jméno pozpátku a přečíst je. Úsměv na tvářích sportovců dával jasně najevo, že takhle by se asi nikdo jmenovat nechtěl —ABUK, AZNOH, ALÉDA, ARDNO… Dobrá nálada soutěžící neopouštěla po celou dobu závodění, takže se dá říct, že zvítězili všichni.

Více fotografií si můžete prohlédnout na stránkách naší školy: http://zssjednoceni.cz/.

 

Olga Bočkayová

ZŠ Sjednocení

Hlavním sponzorem webové verze pro Červenec 2016:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: