„POHÁDKOVÉ POODŘÍ”

„POHÁDKOVÉ POODŘÍ”

Turistická oblast Poodří —Moravské Kravařsko se nachází na území Mikroregionu Odersko, Regionu Poodří a protíná také Bílovecko a města Fulnek a Studénka. Oblast, ve které působily mnohé významné osobnosti, je bohatá na přírodní atraktivity i historické objekty, je protkána bohatou sítí cyklotras a stezkami pro turisty. Některá zajímavá místa tohoto regionu navíc zabydlely pohádkové bytosti.

Dvanáct skřítků našlo svůj domov ve dvanácti objektech po celém Poodří —Moravském Kravařsku. Záchrannou stanici v Bartošovicích osídlil skřítek, jenž bude léčit zvířata a stromy, v tamním zámku bude na malé i velké návštěvníky čekat víla, které se říká bartošovická Rusalka. Rodný dům Johanna Gregora Mendela ve Vražném-Hynčicích obývá skřítek Kulihrášek, vodní mlýn Wesselsky v Loučkách u Oder ohlídá Rarášek a oderskou Katovnu, bývalé městské vězení, pro změnu skřítci Prutníčci. Princeznu Terezku uvidíte v expozici hlavolamů ve Fulneku a další skřítky, vodníka Puškvorečka a Plamínka, pak v Muzeu obce Albrechtičky a v Muzeu venkovského života a zemědělství ve Skotnici. Svého skřítka Větroplacha má i větrný mlýn ve Spálově. Další kouzelní skřítci, Picmoši, se už zabydleli v Pohádkovém sklepení muzea v Bílovci. Rodinku roztomilých Picmochů tvoří Apolenka, Madlenka, malá Dorotka či Jozífek. Skřítků je tam však mnohem více, sklepení se jimi jen hemží a stačí se pozorně dívat. U zámku ve Studénce hlídá questing trasu bludička Kotvička a v infocentru v Sedlnicích přebývá víla Sněženka, která na jaře hlídá koberce sněženek v nivách řeky Odry.

 

„Pohádkové putování”

Na začátku putování „Pohádkovým Poodřím” dostanou děti „Vandrbuch“ (pohádkový pas). Až navštíví pět skřítků a budou mít „Vandrbuch“ vyplněný, mohou se těšit na drobné ceny. Na konci roku 2016 pak proběhne velké slosování o hodnotné ceny, např. ubytování na zámku v Kuníně nebo pohádkovou loutku. Prvních tisíc návštěvníků získá na deseti místech již při návštěvě skřítka malého prstového maňáska. Některé objekty si můžete prohlédnout v kostýmech princezen, princů, mlynářských chasníků apod.

Naši skřítkové mají už i svou vlastní pohádku, kterou najdete na YouTube —„Pohádkové Poodří”. Bližší informace, soutěže a zajímavosti ze života skřítků můžete sledovat na facebooku a webových stránkách www.pohadkovepoodri.cz, FB Pohádkové Poodří.

 

Bc. Pavlína Ambrosch

destinační management turistické oblasti Poodří —Moravské Kravařsko, o. p. s.

Hlavním sponzorem webové verze pro Červenec 2016:inzerce

Další článek:
Předchozí článek: