11. ROČNÍK POHÁROVÉ SOUTĚŽE MLADÝCH HASIČŮ  V POŽÁRNÍM ÚTOKU

11. ROČNÍK POHÁROVÉ SOUTĚŽE MLADÝCH HASIČŮ V POŽÁRNÍM ÚTOKU

V letošním roce se tradiční pohárové soutěže mladých hasičů, konané dne 11. června ve 14:00 hod. v areálu „Za Klečkou“, zúčastnila 4 mládežnická družstva ze Studénky a okolí, která si ve dvou kategoriích (mladší a starší žáci) mohla vzájemně porovnat dovednosti hasičského sportu.

Požární útok, který proběhl dvoukolově, je pro svou technickou náročnost velice atraktivní nejen pro zúčastněné soutěžící, ale i pro diváky. Celá soutěž proběhla dle pravidel „Hry Plamen“, platných v rámci postupových soutěží SDH ČMS. O výsledku rozhodovali kvalitní rozhodčí se zkušenostmi z krajských soutěží.

Všechny mládežnické kolektivy obdržely dle umístění poháry a balíčky se sladkostmi. Navíc vítězům jednotlivých kategorií (mladší i starší žáci družstvo SDH Příbor), byly propůjčeny krásné putovní poháry našeho spolku. Na závěr slavnostního ceremoniálu pořadatelé premiérově ocenili i nejrychlejšího „proudaře“ s časem 16:17 s, který obdržel taktéž milý dárkový balíček.

K celkové spokojenosti ze svědomitě zorganizované akce a
kvalitních výkonů naší mládeže nám letos chyběla pouze vyšší účast okolních sborů (nemocnost soutěžících tradičních sborů a více pořádaných soutěží v tento den v blízkém okolí). Proto jsme se rozhodli 12. ročník uspořádat v přijatelnějším termínu v měsíci září 2017.

Za příznivého počasí tentokrát naši akci navštívilo asi 100 soutěžících a diváků.

V rámci propagace soutěže i při vyhlašování výsledků byla řádně prezentovaná finanční podpora našeho města.Další článek:
Předchozí článek: