JEDE JEDE MAŠINKA, KOUŘÍ SE JÍ Z KOMÍNKA…

JEDE JEDE MAŠINKA, KOUŘÍ SE JÍ Z KOMÍNKA…

Jede, jede do dáli, kde Studénku pobaví. A tak to také bylo.

Předposlední červencová sobota patřila opět vlakům, mašinkám a všemu, co patří k železnici a ve Studénce k Vagonářskému muzeu. A protože je Vagonářské muzeum součástí TECHNOTRASY a patří k technickým atraktivitám Moravskoslezského kraje, tak se i letos uskutečnila akce Fajne léto, která zase neodmyslitelně patří k TECHNOTRASE.

První vlak přivítal pan průvodčí —moderátor celého dne ve 14:00 hodin na koleji první, a že to byla opravdu jednička, přesvědčila všechny návštěvníky kapela MIRAI, která přilákala na zámeckou zahradu davy nejen místních. MIRAI představili hity nové, ale také ty doposud nejznámější jako Cesta z města či Dítě robotí, díky kterým bylo na zámecké zahradě hodně živo.

Program pokračoval pohádkou, kdy se děti svezly s Divadlem ve vlaku S Kašpárkem na kolech a procestovaly tak vlakem kus světa, aby zachránily princeznu., a to se jim nakonec podařilo. Úsměv na tváři vyčaroval dětem, ale také dospělým muzikál, kde se pro změnu hledal ženich pro Zamilovanou ježibabu.

Během celého dne si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet Sičovu drobnou železnici s parní lokomotivou, která na svých „bedrech“ svezla malé i velké, a že jich bylo opravdu mnoho. Šikovné děti si v dětském koutku měly možnost vymalovat omalovánku s motivem vláčků, zopakovat si pravidla bezpečného chování na železnici nebo se zúčastnit soutěže „O nejhezčí obrázek s motivem vláčků či mašinky“. Všechny šikovné děti si za svou aktivitu odnesly stylový perníček s barevnou mašinkou. Tři nejšikovnější pak vyhrály krásné ceny.

Informace o nových možnostech cestování, aktivitách a výletech v Moravskoslezském kraji bylo možné získat v propagačním stánku Moravskoslezského kraje a Českých drah, a. s. Oproti loňskému roku se nám maskot Českých drah, a. s., spároval a děti se tak těšily hned ze dvou Elfíků.

Během dne bylo také možné ochutnat místní a regionální výrobky, nechyběly vyhlášené koláče místního Spolku žen, speciální káva z Kofi kola, několik druhů piva, speciality na grilu nebo zmrzlina, která v parném letním počasí potěšila snad všechny.

Jelikož byl program zahájen hudbou, tak i večer nemohl vypadat jinak. Na vlnu letní pohody navodili všechny návštěvníky kluci z kapely Light & Love z Nového Jičína. Večer ovšem nekončil a všichni tancechtiví zájemci se mohli bavit až do samotné půlnoci, a to díky Fajne diskotéce.

O půlnoci odpískal pan průvodčí poslední vlak a my se budeme těšit, že vlak, který byl symbolem akce Fajne léto, doveze do Studénky a Vagonářského muzea další spokojené návštěvníky.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří si i přes letní teploty nenechali ujít tuto oblíbenou letní akci, a také všem, kteří se podíleli na organizaci a technickém zabezpečení dalšího ročníku akce Fajne léto. Velké poděkování patří Moravskoslezskému kraji, bez jehož finanční podpory by se projekt Fajne léto, který představuje industriální památky Moravskoslezského kraje v jiném světle, neuskutečnil.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovníkDalší článek:
Předchozí článek: