NA JAROŠŮV STATEK ZA ZVÍŘÁTKY

NA JAROŠŮV STATEK ZA ZVÍŘÁTKY

Prázdniny jsou za námi a zvířatům začíná narůstat zimní srst —neklamná známka toho, že léto se neodvratně chýlí ke konci.V dětech, které u nás trávily čas, i v nás pomalu doznívají vzpomínky na krásné zážitky z letních táborů, školních výletů a exkurzí.

Letos bylo (a stále je)na Jarošově statku opravdu rušno. Od jarních měsíců, kdy začalo hřát sluníčko, se k nám začaly sjíždět děti ze základních a mateřských škol ze Studénky i z ostatních částí Moravskoslezského kraje. V rámci ekologických vzdělávacích programů se seznamovaly s životem na statku, vyzkoušely si péči o zvířata, povozily se na ponících nebo si zahrály tematicky zaměřené hry.Své zážitky pak měly možnost nakreslit nebo o nich napsat ve výtvarné a literární soutěži. Sešlo se nám tak téměř 400 nádherných výkresů a příběhů, z nichž ty nejkrásnější byly vystaveny v městské knihovně.

Děti, které navštěvují pravidelně naše jezdecké kroužky, předvedly své jezdecké dovednosti na akci Country odpoledne u koní, kterou jsme letos podruhé organizovali společně se SAK Studénka, příspěvkovou organizací. A protože již opravdu mají co ukázat, účastnili jsme se také v průběhu roku několika jezdeckých výstav a závodů v rámci Moravskoslezského kraje, ze kterých si děti přivezly pěkná umístění.

Dětské vystavovatelské a jezdecké soutěže si získávají čím dál víc příznivců mezi dětmi i dospělými jak v zahraničí, tak poslední dobou i v Čechách. Jsme proto velmi rádi, že se nám ve spolupráci s chovatelskými svazy a organizacemi podařilo tyto oficiální dětské soutěže zorganizovat letos poprvé i na Moravě. Probíhá tak první ročník Moravského Show &Ride Šampionátu, který se skládá z pěti kol pořádaných po celé Moravě. Čtvrté kolo šampionátu se bude konat 10. září na Jarošově statku v rámci akce Pony den Studénka. Své dovednosti s poníky předvedou děti již od tří let věku, zajímavý bude i doprovodný program v režii promo týmu hitrádia ORION.

A ve znamení pohybu bude podzim pokračovat. Milovníci tance si budou moct protáhnout svá těla 24. září na zumbamaratonua 26. listopadu na již tradičním country bále. Advent zahájíme společně při rozsvícení vánočního stromu na náměstí, kde nebude chybět ani živý betlém se zvířaty z Jarošova statku. A pokud budou děti hodné (a to jistě budou), přinese jim i zvířátkům na statek nadílku Mikuláš.

Srdečně Vás na všechny naše akce zveme a těšíme se na setkání s Vámi!

Sabina Poukarová
za tým Jarošova statku
www.jarosuv-statek.czDalší článek:
Předchozí článek: