PŘEDNÁŠKA „JIHOVÝCHODNÍ ASIÍ NA KOLE”

PŘEDNÁŠKA „JIHOVÝCHODNÍ ASIÍ NA KOLE”

V pondělí 31.10.2016 v 17:30 nám představí mladí cestovatelé Dominika Sommerová a Martin Hessler Jihovýchodní Asii. Vstupné je 60/40 Kč.

„V prosinci 2013 jsme se vydali na cyklojízdu jihovýchodní Asií. Při povídání o této náročné a pestré cestě Vás zavedeme do thajských královských měst Ayutthaya a Sukothai, prohlédneme si staré buddhistické kláštery, vesnice horských kmenů i uprchlické tábory na opuštěném thajsko-barmským pomezí.

Z opiem proslaveného Zlatého trojúhelníku přejedeme do Laosu, země svérázného životního stylu, bambusových chýší a usměvavých lidí, kteří nikdy nespěchají. Po proudu Mekongu poplujeme do Luang Prabangu, města s nostalgickým nádechem koloniální éry. Navštívíme záhadnou Planinu džbánů, krasovou
krajinu u Na Hin či vertikální runway a revoluční muzeum ve Vientiane.

Ve Vietnamu se ocitneme ve zcela jiném světě. Rušná a živá města plná troubících motorek a halasných Vietnamců. Všimneme si všudypřítomného vlivu čínské kultury i pozůstatků vietnamské války. K tomu sloni, srpy, kladiva a strýček Ho!

Rovinatá Kambodža ohromí historickým bohatstvím (v čele s největším chrámovým komplexem na světě Angkorwatem) i hrůzovládou Rudých Khmérů. Na závěr si vychutnáme atmosféru ‚města neřestí’ Bangkoku.“

Hana Bajnarová
vedoucí knihovnyDalší článek:
Předchozí článek: