RADŮZA… HUDBA, KTERÁ VÁS CHYTNE ZA SRDCE

RADŮZA… HUDBA, KTERÁ VÁS CHYTNE ZA SRDCE

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. To je RADŮZA, vlastním jménem Radka Vranková, dnes Urbanová. Kdo zná její hity Jednou to pomine, Studený nohy, Větře, duj, Ocelový město nebo Madelaine uzná, že je to interpretka vskutku originální a nezapomenutelná.

Poslední album Marathon —Příběh běžce je kniha i album připomínající, jak bolestné jsou válečné ztráty bez ohledu, na čí straně jste. Tentokráte přední česká písničkářka spojila několik svých dovedností, a napsala tak knihu povídek tvořících souvislou dějovou linku a každou z nich doplnila písničkou. Vznikl jakýsi knižní muzikál, který sama Radůza nazývá „chansonetto“. Za tuto desku obdržela Radůza platinovou desku.

Svůj repertoár představí Radůza Studeňákům na podzim, konkrétně tedy ve čtvrtek 20.10.2016. Pokud máte rádi hudbu, která Vás rozesměje, rozpláče a chytne za srdce, nenechte si tento koncert ujít.

Vstupenky jsou již v prodeji, a to na obvyklých prodejních místech nebo na
www.sak-studenka.cz.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovníkDalší článek:
Předchozí článek: