PO ROCE VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ…

PO ROCE VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ…

Přesně tak, za dveřmi jsme nechali letní prázdniny, přivítáme podzim a zanedlouho nás čekají přípravy na advent a Vánoce. A aby byly největší svátky v roce šťastné a veselé, tak si pro Vás organizace Sport a kultura, příspěvková organizace, připravila pár akcí, díky kterým si budete moci užít tu pravou pohodovou atmosféru Vánoc…

27.11. 1. ADVENTNÍ NEDĚLE —„UŽ SVÍTÍ”
Rozsvícení vánočního stromu. Tradiční akci, kdy rozsvítíme vánoční strom na náměstí Republiky, si tentokráte užijeme s dětským pěveckým sborem Ondrášek z Nového Jičína. Nebude chybět tradiční vánoční jarmark s folklorním souborem, živý betlém a vskutku originální rozsvícení vánočního stromu.

04.12. 2. ADVENTNÍ NEDĚLE —„ADVENTNÍ KONCERT TAMBURAŠSKÉHO SOUBORU BRAČ”
Vánoční skladby zahraje místní Tamburašský soubor Brač Studénka.

05.12. „TAK TROCHU JINÝ MIKULÁŠ”
V loňském roce jsme návštěvu mikulášské družiny pojali trochu netradičně, nadělováním na Jarošově statku. A protože se sv. Mikuláši, dětem i zvířátkům nadělování líbilo, tak si ho nenecháme ujít ani v letošním roce. Mikuláš bude nadělovat v pondělí 05.12., a to všem hodným dětem. Ty za odměnu nadělí zvířátkům pod vánoční stromeček mrkvičku nebo jablíčko.

11.12. 3. ADVENTNÍ NEDĚLE —VÁNOČNÍ KONCERT PAVLA NOVÁKA
Třetí adventní neděli si užijeme společně se zpěvákem Pavlem Novákem, jehož jste měli možnost slyšet na loňském rozsvícení vánočního stromu. Tentokráte Vám své vánoční písně i ty nejznámější vánoční koledy představí během večerního koncertu v Dělnickém domě, a navodí tak tu pravou atmosféru Vánoc.

18.12. 4. ADVENTNÍ NEDĚLE —VÁNOČNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU PERMONÍK
Poslední, zlatou adventní neděli přivítáme ve Studénce pěvecký sbor Permoník z Karviné. Koncertní sbor je pomyslným vrcholem Sborového studia Permoník a patří ke špičkám sborového zpěvu. Na koncertech, festivalech a soutěžích doma i v zahraničí propaguje především vynikající českou sborovou tvorbu. Bravurní výkony dovedly sbor na nejvýznamnější světová pódia. Zpíval ve známých koncertních síních Evropy, Japonska, USA i Austrálie, například v sále Kapely v Petrohradu, v Národní opeře ve Varšavě, v koncertních sálech v Shizuoce a Fuji, v newyorské Carnegie Hall nebo v Sydney Opera House. Permoník nevynechal ani česká pódia mezinárodního významu jako Dvořákovu síň v Rudolfinu nebo Smetanovu síň Obecního domu v Praze.

Bližší informace o vánočních akcích získáte na www.sak-studenka.cz, v dalších číslech zpravodaje a na plakátech.

Těšíme se na Vás.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovník

Další článek:
Předchozí článek: