RADŮZA… HUDBA, KTERÁ VÁS CHYTNE ZA SRDCE

RADŮZA… HUDBA, KTERÁ VÁS CHYTNE ZA SRDCE

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. To je RADŮZA, vlastním jménem Radka Vranková, dnes Urbanová. Kdo zná její hity Jednou to pomine, Studený nohy, Větře, duj, Ocelový město nebo Madelaine, uzná, že je to interpretka vskutku originální a nezapomenutelná.

Poslední album Marathon —Příběh běžce je kniha i album připomínající, jak bolestné jsou válečné ztráty bez ohledu, na čí straně jste. Tentokráte přední česká písničkářka spojila několik svých dovedností, a napsala tak knihu povídek tvořících souvislou dějovou linku a každou z nich doplnila písničkou. Vznikl jakýsi knižní muzikál, který sama Radůza nazývá „chansonetto“. Za tuto desku obdržela Radůza platinovou desku.

Že je Radůza interpretkou vskutku originální, dokazují nejen její písně, ale i to, že hraje na bezpočet hudebních nástrojů, z nichž ten nejvýraznější je akordeon, ale také filmová hudba, které se Radůza věnuje.

A nezapomeňte, svůj repertoár představí Radůza Studeňákům již ve čtvrtek 20.10.2016. Sama za sebe mohu říci, že pro mě byl koncert této zpěvačky jeden z nejlepších, co jsem kdy zažila (a že jsem jich už zažila). Pokud máte rádi hudbu plnou emocí a tak pravdivou, jaký je jen sám život, nenechejte si ho ujít, protože jestli je něco dokonalé, je to právě hudba Radůzy.

A jaký film obohatila Radůza svou krásnou hudbou? To Vám neprozradíme, je to to totiž SOUTĚŽNÍ OTÁZKA. Napovíme Vám, že film vypráví příběh českého horolezce a v hlavních rolích se představí náš český sportovec s iniciálami V. H. Film vstoupí do kin letos na podzim. Hrajeme celkem 4 vstupenky. Správné odpovědi posílejte do 18.10. 2016 na mail hornakova@sak-studenka.cz i s Vaším jménem a telefonním číslem. Všechny správné odpovědi slosujeme a vyhrát dvě vstupenky mohou celkem dva z Vás.

Vstupenky na koncert jsou již v prodeji, a to na obvyklých prodejních místech nebo na www.sak-studenka.cz.
Těšíme se Vás.

Nikola Horňáková
koordinační, projektový a programový pracovník

Další článek:
Předchozí článek: