VERNISÁŽ VÝSTAVY „PROFESORKA.LÉTO ANEB  ÚTRŽKY Z PRÁZDNIN”

VERNISÁŽ VÝSTAVY „PROFESORKA.LÉTO ANEB ÚTRŽKY Z PRÁZDNIN”

Mgr. Hana Gebauerová, opavská výtvarnice a pedagožka, měla první výstavy už během svých studií na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, kde vystudovala obor český jazyk a výtvarná výchova. Brzy se také stala aktivní členkou opavské Skupiny X (od roku 2006 jako host) a také členkou ostravsko-opavské literárně-výtvarné skupiny Ubzučení. Od roku 2000 pravidelně vystavuje své práce v rámci různých společných výstav, jak v rámci Skupiny X, tak na dalších akcích, například Opava —město umění a kultury 1989—. Kromě oleje a oblíbené kombinované techniky se věnuje i grafice. Roku 2008 ilustruje básnickou sbírku Davida Bátora, která vyšla u opavského nakladatelství PERPLEX. Své grafiky také publikovala v ostravském periodiku Protimluv a má za sebou také úspěšné realizace na poli užité grafiky. Vytvořila například logo výrobci hudebních nástrojů Přemyslu Večerkovi z Opavy.

Od roku 2003 pracuje na Mendelově gymnáziu v Opavě, kde učí český a anglický jazyk, pochopitelně i výtvarnou výchovu. Věnuje se soustavné pedagogické činnosti, pořádá a spoluorganizuje studentské výstavy, almanachy, plenéry a další umělecké aktivity. Pravidelně se účastní mezinárodních výtvarných setkání v Kroměříži, která jsou pořádána Spolkem přátel výtvarného umění Kroměřížska. Od letošního roku vede také výtvarný ateliér na soukromé základní škole s prvky Montessori, Labyrint, s. r. o., ve Lhotě u Opavy. Na vernisáži ji bude na klavír doprovázet syn Mikuláš (8), její zatím nejlepší „projekt”.

Veřejná vernisáž výstavy se koná ve středu 09.11.2019 v 18:00 v Městské knihovně Studénka. Výstava je pak k vidění od 10.11.2016 do 10.01.2017 v hodinách určených veřejnosti.

Hana Bajnarová
vedoucí knihovny

Další článek:
Předchozí článek: